Nowoczesna biblioteka to naprawdę fajne i ciekawe miejsce, o czym przekonali się uczniowie klasy pierwszej uczestniczący w  zajęciach zatytułowanych „Grudzień z bajką”, które  odbyły się w filii Biblioteki Kraków znajdującej się przy ulicy Radzikowskiego. Spotkanie, zorganizowane z  okazji przypadającej na 12 grudnia rocznicy urodzin Jeremiego Przybory, rozpoczęło głośne czytanie bajki „Królewna Śnieżka” autorstwa tego, znanego przed wszystkim dorosłym, twórcy. Uczniowie wzięli także udział w zabawach ruchowych, a na koniec wykonali „mikołajowe” prace plastyczne. Podczas spotkania mieliśmy okazję przekonać się, że  Biblioteka przy ulicy Radzikowskiego jest placówką nowoczesną i przyjazną czytelnikowi. Jej bogaty księgozbiór, funkcjonalność i estetyczny wystrój to zalety, dzięki którym cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców dzielnicy.   Być może grudniowe odwiedziny sprawią, że do grona jej miłośników dołączą i nasi uczniowie.