Powitanie zimy

Powitanie zimy w tym roku zbiegło się z mroźna pogodą – pozwoliło to przedszkolakom nabywać wiadomości o zjawiskach pogodowych w najlepszy wg nas sposób – poprzez doświadczanie. Obserwacja śniegu uczy postawy analizy tego, co nas otacza i opowiadania o cechach danego zjawiska. Przedszkolaki widzą, po co jest lupa i dlaczego warto ćwiczyć cierpliwość w czasie obserwacji.

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne z panią Małgosią pozwalają przedszkolakom wystąpić w różnych rolach, ćwiczyć umiejętność koncentracji, współdziałania , panowania nad ciałem i głosem. Zarówno dzieci z grup młodszych jak i starszych aktywnie biorą udział w zajęciach i odkrywają swoje umiejętności i talenty.

Mikołajkowe i świąteczne warsztaty

Grudniowy czas sprzyja różnorodnym aktywnościom manualnym – przedszkolaki pieką pierniczki, wykonują ozdoby świąteczne, wzięły też udział w konkursie na ozdobę przedszkolnej choinki. Wszystkie grupy wystąpią też na Wigilii pod Chmurką dla seniorów z Centrum Aktywności Seniora.

Szopka na konkurs

Po raz kolejny przedszkolaki z grupy 3 tworzyły szopkę, która wzięła udział w Krakowskim Konkursie Szopek. Powstanie pięknej budowli zajęło wiele czasu i sprzyjało kształtowaniu różnorodnych umiejętności u dzieci – konstruowania, zdobienia, tworzenia postaci a przede wszystkim – współpracy. Naszą szopkę można podziwiać w Muzeum Krzysztofory, gdzie wszystkich serdecznie zapraszamy!

Pasowanie na Przedszkolaka

„Dbać o siebie i inne dzieci w naszym przedszkolu, uważnie słuchać Rodziców i Pań, cieszyć się każdym dniem spędzonym razem z przyjaciółmi, mówić szczerze co czuję i słuchać co mówią inni, używać słów dziękuję, proszę przepraszam, zgodnie pracować z innymi” – to słowa przyrzeczenia dzieci z grupy 1, które 23 listopada zostały pasowane na przedszkolaka.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to jedno z ulubionych świąt nietypowych obchodzonych w naszym przedszkolu. Zawsze inspiruje do rozmów o bohaterach bajek i piosenek ale też jest okazja do wielu różnorodnych aktywności. Misie można przeliczać, sortować, malować, naśladować, można o nich śpiewać m recytować oraz oczywiście dowiadywać się wielu ciekawostek.

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w każdej grupie miały nieco inny przebieg. W zależności od wieku dzieci i ich umiejętności świętowanie połączone było z kształtowaniem różnorodnych kompetencji ale i z radosną zabawą. Galowe stroje podkreślały wymowę dnia poświęconego poznawaniu barw narodowych, symboli, elementów historii Polski, zwyczajów i geografii naszego kraju. Przedszkolaki jak zawsze z dużym zaangażowaniem podejmowały stawiane przed nimi wyzwania.

Dzień drzewa

W październiku jednym z dni tematycznych był „Dzień drzewa”. Głównym tematem zajęć były oczywiście zagadnienia związane z drzewami – ich gatunkami, charakterystyką, funkcją w przyrodzie. Dzieci wykonywały szereg prac przestrzennych i malarskich związanych tematycznie z drzewami, rozmawiały o zagadnieniach ekologii, badały drzewa dostępne na naszym terenie zielonym – wokół przedszkola rośnie kilkadziesiąt pielęgnowanych corocznie drzew, różnorodnych gatunkowo. W tym roku , przy współpracy Uniwersytetu Rolniczego […]

Jesienne wycieczki po Krakowie

Przy pięknej jesiennej pogodzie przedszkolaki przemierzają ulice Krakowa w poszukiwaniu odpowiedzi na detektywistyczne zagadki. Spacery z Dziecięcym Biurem Detektywistycznym dostarczają emocji i zabawy a zarazem pozwalają odkrywać Miasto Kraków , jego urodę i zabytki.

Dzień owoców i warzyw

Nauka poprzez zabawę i doświadczanie – w tym tygodniu w Dniu owoców i warzyw przedszkolaki miały okazję wziąć udział w wielu działaniach pokazujących moc owoców i warzyw. Zabawy sensoryczne, ruchowe, prace plastyczne, przedstawienia i inne aktywności jak własnoręczne wyciskanie soku czy robienie sałatki z pewnością pozostaną w pamięci młodych uczestników.