Kolejny element zielonej przestrzeni przy SP 106, po rewitalizacji, wzbogacił bazę edukacyjną i rekreacyjną należącą do szkoły. Projekt obiektu powstał 2 lata temu, gdy jeden z nauczycieli poszukiwał sposobu zagospodarowania dla dzieci przestrzeni zniszczonego betonowego boiska. Powstały rysunki namalowane przez uczniów , które zainspirowały krakowskiego artystę Olafa Ciruta do stworzenia profesjonalnego projektu edukacyjnej nawierzchni. Boisko było malowane przez artystę, przyjaciół szkoły, rodziców i ówczesnych uczniów. W roku 2020 pojawiła się możliwość remontu nawierzchni boiska przez ZIKIT – wykonawca prac zdecydował się otworzyć na nowoczesnej nawierzchni projekt artysty. Dzięki współpracy z twórcą wykonano projekt cyfrowy nawierzchni i stworzono nowoczesny mural. Znajdziemy na nim inspirację do zabaw i nauki z cyframi, rozmów na temat emocji i przestrzeni kosmicznej. Zachęcamy do okrywania potencjału naszego boiska!