Dni nietypowe służą nauce poprzez zabawę. Dzień dyni może być świętowany na różne sposoby – w grupie 1 przybrał formę różnorodnych aktywności w grupach zadaniowych. Dzieci przywitała powitanka muzyczna z wykorzystaniem drewnianych patyczków. Następnie obejrzały teatrzyk stolikowy w oparciu o wiersz ,,Dynie małe, dynie duże” . Kolejne aktywności to: zabawa matematyczna z użyciem pestek dyni, zabawa ruchowa z kolorowymi chustami, zabawa z wykorzystaniem darów natury – dopasowanie ich do podanych kształtów. Praca twórcza dzieci odbyła się w 4 zespołach zabawowo- zadaniowych: ,, Dynia z chrupek kukurydzianych -praca przestrzenna z użyciem farb, ,, Rosnąca dynia ”- wykonana za pomocą rosnących farb, ,,Dynie z jabłkowych pieczątek”, ,,Malowane dynie ”.