„Gwiazdka dla zwierzaka” to jedna z tradycyjnych akcji charytatywnych organizowanych od kilku lat w naszej szkole przez Bibliotekę Szkolną i Samorząd Uczniowski. Stałym elementem przedsięwzięcia jest zbiórka karmy dla zwierząt, która w tym roku przekazana została Schronisku przy ulicy Rybnej. Warto zauważyć, że tym razem tak  uczniowie, jak i  przedszkolaki  dostarczyli wyjątkowo dużo darów, więc ich liczenie i przygotowanie do transportu wymagało od drugoklasistów nie tylko siły fizycznej, ale i niezłych umiejętności matematycznych. W czasie trwania akcji uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Szczęśliwe zwierzę”, mieli także okazję /i przyjemność/ gościć seniorkę z Centrum Aktywności Seniora „Współpracujmy”. Pani Irena przeczytała dla nich fragmenty książki Barbary Gawlikowskiej – Miki „Pies ze schroniska?, a może dwa?”, w których autorka zabawnie i wzruszająco opisuje przygody i radości płynące z posiadania psiaków. Kilkutygodniową akcję zakończyło wywiezienie darów, które poprzedziło pamiątkowe zdjęcie uczestników .