Wyzwania

Ślubowanie pierwszoklasistów

Starać się uczyć najlepiej, jak potrafię, szanować godność własną i drugiego człowieka – to jedne ze słów dzisiejszej roty ślubowania wypowiadanej przez pierwszoklasistów. Uroczystość klas pierwszych zgromadziła licznych gości – przedstawiciela Kuratorium Oświaty, nauczycieli, rodziców, uczniów klas 4-7. Dzisiejszą galę prowadzili uczniowie klas starszych a zarazem rodzeństwa pierwszoklasistów, co nadało uroczystości też ciepły, wspólnotowy charakter. Gratulujemy pierwszakom!

Małopolski Konkurs Recytatorski – etap szkolny

Jak w poprzednich latach, w październiku odbyły się szkolne eliminacje do Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Małopolski Konkurs Recytatorski w tym roku upamiętnia 140. rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego, 130. Juliana Tuwima i 95. Wandy Chotomskiej.

Dzień Znaczka Pocztowego

Mały Samorząd z klas 1 – 3 rozpoczął swoje działanie od ciepło przyjętej akcji przesyłania sobie kartek i listów za pośrednictwem szkolnej poczty. Powstał okolicznościowy znaczek ze szkolnym drzewkiem a liczba chętnych do wzięcia udziału w zabawie rosła z każdą godziną, co zadecydowało o przedłużeniu akcji na kolejny dzień.

Jesienne wycieczki górskie

Nauka i obserwacje w terenie to efektywny sposób zdobywania wiedzy. Jesienne wycieczki górskie pozwalają na taką formę nabywania nowej wiedzy i umiejętności, sprzyjają też nawiązywania relacji z nowymi uczniami, którzy dołączyli do klas od 1 września.

Dzień Języków Obcych

W czwartek, 26 września, w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Języków Obcych, podczas których uczniowie poznawali flagi różnych krajów, podstawowe zwroty w obcych językach oraz elementy kultury innych narodów. Klasy tematycznie przyozdabiały swoje sale, a uczniowie przebierali się w barwy wybranych państw. Celem wydarzenia było rozwijanie wiedzy o innych kulturach, promowanie tolerancji i otwartości na różnorodność.

Nowe projekty w roku 2024/2025

Jednym z oczekiwanych przez uczniów klas starszych działań projektowych jest realizacja projektu Narodowego Centrum Kultury pt. „Archi-przygody”. Projekt zakłada zajęcia z architektem, podjęcie tematyki architektonicznego kształtu najbliższej okolicy szkoły, wykonanie różnorodnych projektów i naukę przez działanie.

Dzień Języków Obcych w klasach I-III

Europejski Dzień Języków obcych inaczej jest obchodzony na poziomie klas 1- 3 a inaczej w starszych klasach . Najmłodsi uczniowie w tym roku zgłębiali wiedzę o wybranych krajach europejskich , poznając ich kulturę i języki. Zabawom poznawczym towarzyszyło wykonanie tematycznego wystroju sali lekcyjnej oraz podkreślenie barw narodowych danego państwa swoim strojem.

Wycieczki integrujące pierwszoklasistów

Szkolną tradycją jest, by we wrześniu odbywały się pierwsze wspólne wyjścia najmłodszych uczniów. Wycieczki pozwalają lepiej się poznać, wziąć udział we wspólnym działaniu, zobaczyć koleżanki i kolegów poza szkolną przestrzenią. Realizują tez założenia dydaktyczne – nauki poprzez obserwacje i działanie.

Szkolna Akcja pomocy ofiarom powodzi

W związku z tragicznymi doniesieniami dotyczącymi powodzian społeczność SP 106 zainspirowana przez przedstawicieli rady Rodziców zorganizowała akcję zbiórki darów. Dary zostały dostarczone bezpośrednio potrzebującym a szybka akcja pokazała gotowość do pomocy i solidarność z poszkodowanymi.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W bieżącym roku wybory do SU przysporzyły wielu mocnych wrażeń. Kampania wyborcza zaangażowała nie tylko kandydatów, ale ich rodzeństwa i całą społeczność szkolną. Wynik wyborczy trudno było przewidzieć, sondaże nie sprawdziły się. W wyborach brało udział aż 20 kandydatów. Ostatecznie nowy SU już zainaugurował swoją działalność – życzymy powodzenia!