Zamiast planowanych zajęć adaptacyjnych dla kandydatów do klasy 1, które w terminie 16 marca nie mogą się odbyć, zapraszamy na krótką relację z „poranka freblowskiego” w obecnej  klasie 1a. Podczas poranka uczniowie klasy 1a kształtowali wiele kompetencji. Pracując metoda prof. Gruszczyk Kolczynskiej ćwiczyli pojęcia liczby w podstawowych aspektach, rozwiązywali zadania problemowe. W zabawach językowych wykorzystywali dary Froebla. Były również ćwiczenia grafomotoryczne. A to wszystko wiązało się z tematem zwiastunów wiosny, który został wprowadzony przy pomocy wiersza i teatrzyka stolikowego. Uczniowie pracowali w grupach, wykonując zadania wykazali się samodzielnością i pomysłowością. Użyte metody nauczania sprawiły, że w klasie 1 nie było złych odpowiedzi i każdy mógł mieć swoje zdanie.