Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały międzypokoleniowy charakter, gdyż w uroczystości wzięli udział nie tylko nasi uczniowie, ale również seniorzy z Centrum Aktywności Seniora „Współpracujmy”. W tym roku wyruszyliśmy krakowskim szlakiem niepodległości wędrując , dzięki prezentacji multimedialnej i młodym narratorom, do miejsc, które nierozerwalnie łączą się z walką i odzyskaniem niepodległości. Widzowie poznali między innymi historię Domu im. Józefa Piłsudskiego przy Oleandrach, okoliczności odzyskania niepodległości w Krakowie oraz sylwetkę zapomnianego nieco bohatera tych wydarzeń, Antoniego Stawarza. W programie nie zabrakło również informacji o zasługach patrona naszej szkoły Artura Grottgera, który większość swojej malarskiej twórczości poświęcił walce o wolność Polski. Podobnie jak uczestnicy krakowskiej Lekcji Śpiewania, wszyscy uczestnicy z zapałem włączyli się także chóralne wykonanie znanych pieśni patriotycznych.