8 grudnia w SP106 miał miejsce niezwykły wieczór. Uczniowie, rodzice, seniorzy z Centrum Aktywności Seniora i wolontariusze z zaprzyjaźnionych szkół wzięli udział w warsztatach i spotkaniu muzycznym. Odbyły się warsztaty kulinarne – przedświąteczne pieczenie pierniczków, warsztaty muzyczne poświęcone folklorowi, warsztaty sensoryczne dla najmłodszych , warsztaty teatralne oraz plastyczne. Uczniowie poznali technikę decoupage, wykonali piękne zakładki, zwiedzili też wystawę poświęconą kulturze polskiej i ukraińskiej. Spotkaniu towarzyszył poczęstunek przygotowany przez Rodziców, można też było zapoznać się z techniką wykonywania makramy pod kierunkiem seniorek. Wydarzenie miało na celu integrację społeczności szkolnej i wspólne spotkanie w działaniu artystycznym.