Nasza Szkoła odwiedzi w tym roku 27. Międzynarodowe Targi Książki                  w Krakowie, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowieto cykliczna impreza, organizowana od 1997 r. Są to największe targi książki w Polsce. Wydarzenie, wpisując się          w program promocji czytelnictwa, jest otwarte dla szerokiej publiczności.

Tegoroczna edycja targów zainspirowana jest postacią Witolda Gombrowicza – pisarza, który wymykał się wszelkim schematom i konwenansom.

My jako Szkoła Podstawowa będziemy jednak koncentrować naszą uwagę             na autorach i książkach dla dzieci i młodzieży. Planujemy, aby młodzież miała okazję bezpośrednio porozmawiać z autorami książek, wziąć udział                            w warsztatach czytelniczych czy uzyskać autografy.

Wartości, które są przewodnimi motywami tegorocznych targów, to m.in.: autentyczność, odwaga w byciu sobą, sprzeciw wobec stereotypów. W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych, wirtualnej rzeczywistości                    i sztucznie wykreowanych bohaterów, organizatorzy chcą  podkreślić, jak ważne jest w realnym życiu bycie sobą, niezależnie od wieku, płci, koloru skóry              czy przekonań.

Targi trwają 4 dni (od 24 do 27 października),  nasza Szkoła odwiedzi stoiska księgarskie w jednym, wybranym  dniu. Niedługo relacja z wizyty!