Uwiecznione na zdjęciach rozdanie nagród kończy cykl zajęć pod hasłem „Z książką i czytelnictwem na Ty”, w których uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej w pierwszych tygodniach nauki w naszej szkole.

Szkolne spotkania z książką rozpoczął „Dzień Głośnego Czytania”, który obchodziliśmy 29 września. Upłynął on pod znakiem przygód Gangu Słodziaków opisanych w książce, którą czytali pierwszoklasistom nauczyciele oraz starsza koleżanka z klasy gimnazjalnej.

W akcję głośnego czytania zaangażowali się także rodzice pierwszoklasistów. Za każdy wieczór z książką uczniowie otrzymywali naklejki, które wklejali do albumów.
Dziesięciu pierwszoklasistów, którzy w terminie do 10 października dostarczyli do świetlicy albumiki wypełnione w całości naklejkami, otrzymało nagrody.

Przygodom sympatycznych zwierzątek poświęcone były także pierwsze zajęcia czytelnicze. Wtedy też każdy z uczestników stworzył swój własny komiks pod tytułem „Dalsze przygody Gangu Słodziaków”. Spośród wszystkich prac wykonanych przez uczniów Jury wybrało 5 najlepszych.
Ich autorzy otrzymali nagrody.

Kolejne spotkanie z książką odbyło się 13 października podczas lekcji pod hasłem „Biblioteka szkolna wita i zaprasza!”. W czasie wizyty w bibliotece pierwszoklasiści poznali zasady korzystania ze szkolnego księgozbioru, a spośród właśnie zakupionych nowych, pięknych książek wybrali i wypożyczyli te, które spodobały im się najbardziej.

Jesienne spotkania z książką zakończyło rozdanie nagród. Uczniowie otrzymali maskotki, książki oraz przybory do rysowania.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!