Świąteczne akcje charytatywne od lat należą do szkolnej tradycji. Tegoroczne przedsięwzięcia zorganizowane zostały przez Bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski, a ich efekt przeszedł nasze oczekiwania. Dzięki szczodrości i wielkiemu sercu naszych uczniów udało się sprzedać wszystkie kartki świąteczne, a uzyskana tą drogą kwota zasiliła konto Fundacji Sursum Corda.

Zakończyliśmy również zbiórkę pod hasłem „Gwiazdka dla zwierzaka”, a karmę podarowaną przez uczniów przekazaliśmy dla podopiecznych krakowskiej fundacji La Fauna. W tym roku prowadziliśmy także zbiórkę monet groszowych, które w najbliższym dniach policzymy , spakujemy i przekażemy organizatorom ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Już w najbliższych dniach nastąpi również podsumowanie świątecznej akcji zainicjowanej przez samorządowców, którzy pod opieką (i przy wydatnym udziale) opiekunów, pani Jadwigi Krokosz i pana Wojciecha Wątora, wykonali maskotki skrzatów i zajęli się ich sprzedażą. Kwotę, którą udało nam się w ten sposób uzyskać, chcemy przekazać wspomnianej już fundacji La Fauna.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!