Czerwcowe plastyczne zajęcia świetlicowe poświęcone są oczywiście wakacjom. Czerwiec to czas podsumowań – w tym roku szkolnym na świetlicy odbywały się zajęcia sportowe (piłka nożna, koszykówka), muzyczne, plastyczne, konstrukcyjne, realizowano programy „Przyjaciele Zippiego”, „Mega Misja”, ” oraz szereg projektów. Na świetlicy odbyły się konkursy m.in. „Krakowska jesień w obiektywie”, „Domowe zasady ekranowe”, „Śniadanie daje moc”, uczniowie uczestniczyli też w konkursach zewnętrznych , zdobywając w nich nagrody. Odbywało się wiele akcji świetlicowych m.in. Dzień Kropki, Dzień Marzeń, Światowy Dzień Życzliwości, Dzień Kosmosu. Nauczyciele świetlicy organizują też działania w ramach krakowskiej akcji „Kraków w Formie”. Na przyszły rok również mamy wiele planów .