Celem Dnia Pozytywnego Myślenia zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski było pobudzenie do refleksji jak ważne jest pozytywne myślenie dla naszego dobrostanu psychicznego. W tym dniu wszyscy wchodzący do naszej szkoły losowali pozytywną naklejkę. „Doceniam swoje szczęście, „Dam radę”, „”Włączam pozytywne myślenie”, „uśmiechnij się” i inne napisy miały inspirować do uświadomienia sobie mocy Pozytywnego Myślenia, kreować poczucie sprawstwa, umiejętności wzajemnego wsparcia i pokonywania trudności. Uczniowie w klasach wzięli udział w szeregu aktywności tematycznych i stworzyli własne zapisy Pozytywnych Myśli, które znalazły się na wspólnej Tablicy Pozytywnych Myśli umieszczonej na szkolnym korytarzu. Żółte akcenty kolorystyczne w tym dniu miały pokazywać, że należymy do wspólnoty szkolnej, w której otrzymać możemy wzajemne wsparcie i uśmiech.