W ostatnim tygodniu września biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to pierwsza  wizyta pierwszoklasistów w bibliotece. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz przedstawiła sposób wypożyczania i oddawania książek. Uczniowie opowiadali też o swoich ulubionych książkach. Podczas zajęć dzieci  wysłuchały  opowieści o powstaniu książki, dowiedziały się  kto to autor, wydawca i ilustrator. Bibliotekarka przygotowała też ciekawe zagadki książkowe, które uczniowie chętnie rozwiązywali.

Na koniec uczniowie  wysłuchali opowiadania na podstawie książki „Drzewa” i otrzymali do wykonania zadanie nawiązujące do książki. Tego dnia każdy uczeń mógł już samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.