W dniu 26 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie czyli  bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Przerwa na czytanie jest coraz chętniej realizowaną akcją czytelniczą w Polsce i na świecie. Cała społeczność szkolna w tym dniu przyniosła do szkoły swoje ulubione książki, którymi zaczytywała się nie tylko podczas przerw. Celem tej akcji było propagowanie czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły. Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.