25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania misia – w 2002 roku. W tym roku pierwszoklasiści zapoznali  się z historią powstania tej sympatycznej maskotki a w bibliotece szkolnej przeglądali książki z bohaterami – misiami oraz wysłuchali wiersza pod tytułem „Stary zielony miś”. Podczas edukacji przyrodniczej uczniowie poznali różne gatunki niedźwiedzi, jakie możemy spotkać na poszczególnych kontynentach. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał książkę „Pierwsze abecadło” w której  mogą przeczytać opowiadanie z misiem w roli głównej :”Wojtek. Żołnierz bez munduru”. Książki uczniowie otrzymali w ramach akcji „Mała książka wielki człowiek”.