Za nami uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024 uświetniona występami uczniów. Tradycyjnie uroczystości towarzyszyło przemówienie Dyrektorki Szkoły, Joanny Koniecznej-Sierak, inaugurujące Nowy Rok Szkolny :

Szanowni Państwo!

Witam na uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024 wszystkich członków społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły.

Jak co roku o tej porze, w pierwszych dniach września, myślimy , jaki będzie ten rok szkolny? W odpowiedzi na to pytanie mam dla nas wszystkich dobrą wiadomość – w dużej mierze zależy to od nas. Co uznamy na ważne, czym będziemy się kierować? Jakich wyborów będziemy dokonywać na co dzień.

Życie szkolne składa się z bardzo wielu elementów. To codzienna nauka, którą będziemy chcieli uczynić dla Was bliską, ciekawą, potrzebną. Nadal w tym roku w naszej szkole będziemy kontynuować projekt Dziecko z Pasją, używając na zajęciach metody pytań i doświadczeń. Planujemy na szkolnych wydarzeniach, takich jak Festiwal Nauki czy piknik Nauka Ma Moc pokazywać Wam, jak wiele różnorodnych treści kryje się pod pojęciem uczenie się , zdobywanie wiedzy i  pasja.

Życie szkolne to też wydarzenia, święta, uroczystości. Każdy z Was może się włączyć w działalność Samorządu uczniowskiego, który na pewno zaplanuje kilka tak lubianych przez Was wydarzeń jak dzień życzliwości czy dzień słów od serca. Czeka na Was szkolny wolontariat, który od zeszłego roku m.in. współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, włącza się w krakowskie akcje zbiórek darów dla potrzebujących, współpracuje z Centrum Aktywności Seniora.

Czeka na Was wiele zajęć dodatkowych, konkursów przedmiotowych, artystycznych,  miejskich i szkolnych, w których możecie wziąć udział by doskonalić swoje talenty i zdobywać nowe , ciekawe umiejętności. Będziecie wybierać projekty w Szkolnym Budżecie Obywatelskim, którym znowu możecie dysponować dzięki wygranej w zeszłorocznym krakowskim konkursie . Będziecie używać nowoczesnych technologii, pewnie nie raz wykorzystacie okulary VR, roboty, drukarkę 3D.

Na pewno znowu śmiałkowie będą uprawiać rośliny w szkolnym ogrodzie, miłośnicy dwóch kółek zaangażują się w Rowerowy Maj, zrealizujemy szkolne przedstawienia, obchody świąt, przegląd teatralny. Niejeden raz wyruszycie na wycieczkę , skorzystanie z oferty Miasta Krakowa. Pożyczycie nowe, ciekawe książki w szkolnej bibliotece.

By te wszystkie elementy życia szkolnego połączyć, co miesiąc będziemy przypominać Wam o ważnych pojęciach i pokazywać , jak można realizować je w życiu. Wrzesień poświęcony jest przyjaźni. Kolejne miesiące będą poświęcone takim wartościom jak Nauka, Ciekawość, Szacunek, Tradycja, Wsparcie Innych, Odpowiedzialność, Bezpieczeństwo, Radość, Pasja, Rozwój, Zdrowie, Twórczość, Współpraca.

A czy zastanawiacie się czasem, co dzieje się w szkole przez wakacje? W tym roku na przykład , we współpracy z Radą Rodziców, zrealizowany został remont stołówki, która przywita Was w zupełnie nowej odsłonie. Całe wakacje uprawiano warzywa na naszych rabatach, sale lekcyjne zyskały nowy wygląd, popatrzcie ile nowych kwiatów zdobi szkolne korytarze.  Chcę przez te słowa zwrócić naszą uwagę na to, że częścią szkolnego życia jest też praca administracji, obsługi, konserwatorów, zaangażowanych rodziców – dzięki nim czujemy, że nasz budynek jest miejscem bezpiecznym, przyjaznym, estetycznym.

I każdy z nas tworzy te szkolne kolejne dni, zobaczycie, jak niedługo spotkamy się tu w czerwcu. Drodzy uczniowie, żaden rok nie powtórzy się dwa razy, zadbajcie o to, kim jesteście w roku szkolnym 2023/2024, jakie okazje wykorzystacie i jaki wyzwanie podejmiecie.

Życzę wszystkim dobrego roku szkolnego!