Realizacja projektu edukacyjnego „Spacerkiem po Krakowie” trwa.  Uczniowie klasy drugiej, którzy w ostatnim czasie odwiedzili między innymi kamienicę Hipolitów i Dom Matejki, tym razem mieli okazję zwiedzić dom znanego krakowskiego malarza, Józefa Mehoffera zamieszkującego wraz z rodziną  przy ulicy Krupniczej 26 na przełomie XIX i XX wieku. Oglądając wnętrza pełne autentycznych mebli, pamiątek, zdjęć i obrazów,  uczniowie wysłuchali opowieści o artyście, jego rodzinie, przyjaciołach oraz stylu życia i zajęciach, którym oddawali się ludzie żyjący w tamtym okresie. Przy okazji drugoklasiści mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość poszukując obrazu, na którym malarz umieścił drewnianego konika – zabawkę swojego syna, Zbigniewa. Jak przystało na wizytę w domu artysty, zwiedzanie zakończyły warsztaty plastyczne.