Po występach recytatorów, które mieliśmy okazję podziwiać w minionych latach w ramach przedsięwzięć organizowanych przez bibliotekę szkolną, przyszedł czas na mistrzów czytania.

Za takich na pewno można uznać wszystkich uczestników Konkursu Głośnego Czytania, którzy zmierzyli się z wcale niemałym wyzwaniem, jakim było piękne czytanie fragmentów utworów literackich przed publicznością /w I etapie/  oraz przed Jury, w finale konkursowych zmagań.

Zwyczajem szkolnym stało się łączenie tego rodzaju przedsięwzięć z obchodami różnych lubianych okazji i świąt. Tym razem tematyka konkursu koncentrowała się wokół Dnia Kobiet, który świętujemy 8 marca, nic więc dziwnego, że tego właśnie dnia odbył się finał konkursu, a czytane  fragmenty pochodziły z książek napisanych przez słynną pisarkę /Astrid Lindgren/ i opowiadały o przygodach dziewczynki /Madika z Czerwcowego Wzgórza/. Jury oceniało także umiejętność pięknego czytania utworów poetyckich, które, jak można przewidzieć, także nawiązywały do marcowego święta.

Podsumowanie punktacji przyznanej przez jurorów za dykcję, interpunkcję, intonację oraz umiejętność wprowadzenia słuchaczy w nastrój czytanego utworu pozwoliła wyłonić zwycięzców.

Oto lista laureatów tegorocznego konkursu:

Klasa druga

1 . miejsce – Julian Baran