Spotkanie dzieci i rodziców w sobotni poranek, 1 czerwca,  rozpoczął występ uczniów dedykowany Rodzicom z okazji obchodzonych niedawno  Dni Matki i Ojca. Po obejrzeniu ich, imponujących jak zawsze, pokazów recytatorskich i wokalnych wszyscy uczestnicy imprezy  zaproszeni zostali do udziału  w konkurencjach sportowych, takich jak Molkky, „Wioślarz” i „Idź do celu”.

Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla miłośników sztuk plastycznych, którzy mogli wziąć udział w tworzeniu portretu zbiorowego pod nazwą „Nasza szkoła”. Wiele emocji wywołało przeciąganie liny, w którym uczestniczyli rodzice, dzieci i nauczyciele, oraz kończący imprezę  międzypokoleniowy mecz piłki nożnej. Dużą popularnością cieszyły się przygotowane przez mamy ciasta, które pozwoliły uczestnikom odzyskać siły po wysiłku fizycznym.

Dzięki pięknej pogodzie wszystkie przewidziane w programie atrakcje odbywały się na terenach zielonych wokół szkoły, co przyczyniło się do tego, że sobotni poranek w /nie tylko/ rodzinnym gronie uznać można za wyjątkowo udany!