Klasa 2a otrzymała certyfikat za udział w projekcie Jestem eko – kształtuję środowisko w Krakowie prowadzonym przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Uczniowie w towarzystwie sympatycznej wiewiórki – maskotki i towarzyszki działań – uczyli się segregować odpady, rozwiązywali zadania dotyczące kształtowania środowiska i działań proekologicznych. Osobne zajęcia poświęcono dokarmianiu zwierząt oraz możliwościom ograniczenia używania produktów z materiałów, które nie podlegają biodegradacji. Obecnie wiewiórka odwiedza uczniów w domach, gdzie obserwuje działania proekologiczne, które uczniowie odnotowują w klasowej kronice, założonej na cele realizacji programu. Kształtujemy środowisko w Krakowie!
Podobne wpisy
Uprawy warzyw i kolejne zielone projekty
2026-06-07Szkolny ogród to jeden z charakterystycznych elementów przestrzeni zielonej należącej do SP 106. Oprócz upraw warzywnych w podniesionych rabatach możemy znaleźć w nim uprawy warzyw w szklarni, altanę wierzbową, altanę edukacyjną i bioróżnorodne rabaty kwietne . W lecie uczniowie korzystają też ze ścieżki sensorycznej i naukowego zakątka. Przed nami plany wzbogacenia ogrodu o ogrody deszczowe, kolejny zbiornik retencyjny, duży kompostownik i kolejne krzewy owocowe – […]
Kopiec Kościuszki jest nam bliski
2026-06-07Kopiec Kościuszki często jest celem wycieczek uczniów SP 106, w tym roku wizyty w muzeum i zabytkowej przestrzeni zostały wzbogacone o udział w konkursie. Helena, uczennica klasy 4b, została laureatką drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie historyczno-plastycznym „Znaczek pocztowy – Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski. Bohaterowie wciąż potrzebni”. Gratulujemy. Przy okazji polecamy wspaniałą przestrzeń wyremontowanych Fortów do zwiedzania i weekendowych wycieczek.
Rowerowy Maj – I miejsce dla SP 106
2026-06-07Jak co roku społeczność ZSP 18 (Szkoły Podstawowej nr 106 oraz Samorządowego Przedszkola nr 47) wzięła udział w akcji Rowerowy Maj. Wytrwałość użytkowników dwóch kółek dała wspaniały efekt – SP 106 otrzymała 1 miejsce w krakowskim współzawodnictwie. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż dojeżdżanie do szkoły rowerem czy hulajnogą to nie jednorazowa akcja a dobra praktyka wielu uczniów, nauczycieli i rodziców. Teraz czas na przypomnienie, […]


