Klasa 2a otrzymała certyfikat za udział w projekcie Jestem eko – kształtuję środowisko w Krakowie prowadzonym przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Uczniowie w towarzystwie sympatycznej wiewiórki – maskotki i towarzyszki działań – uczyli się segregować odpady, rozwiązywali zadania dotyczące kształtowania środowiska i działań proekologicznych. Osobne zajęcia poświęcono dokarmianiu zwierząt oraz możliwościom ograniczenia używania produktów z materiałów, które nie podlegają biodegradacji. Obecnie wiewiórka odwiedza uczniów w domach, gdzie obserwuje działania proekologiczne, które uczniowie odnotowują w klasowej kronice, założonej na cele realizacji programu.  Kształtujemy środowisko w Krakowie!