SP 106 zdobyła II miejsce w krakowskim konkursie na promocję Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Jako nagrodę otrzymaliśmy m.in. środki finansowe, o których przeznaczeniu zdecydować miała społeczność uczniowska. Uczniowie wykonali więc projekty, które zakładały wykorzystanie funduszy na terenie szkoły w różnorodny sposób. Następnie komisja, w skład której weszli przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, wybrała projekty możliwe go realizacji (bezpieczne, ogólnodostępne, mieszczące się w kosztach) i przeprowadzone zostało głosowanie. W wyniku głosowania wyłoniono zwycięski projekt: Sala Gier, który przedstawiał następujące korzyści dla uczniów: poznanie różnorodnych gier planszowych, sprawnościowych, logicznych , konstrukcyjnych etc, naukę współdziałania i przestrzegania zasad, kreatywne spędzenie wolnego czasu. Otwarcia Sali Gier dokonano w grudniu przy udziale krakowskich radnych.