W sobotę 1 października odbył się Piknik integracyjny społeczności ZSP 18 pod hasłem „Działajmy Razem” . W budynku szkoły pojawili się uczniowie, rodzice, dzieci przedszkolne, nauczyciele, Rady Rodziców SP 106 i P47 oraz zaproszeni goście z rady Miasta oraz Rady Dzielnicy V, koordynator działającego w SP 106 CAS „Współpracujmy”. Piknik rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów i dzieci a następnie uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z licznych atrakcji – m.in. programowania, zabaw sensorycznych, fotobudki. Uczniowie i rodzice oddawali też glosy w mobilnym punkcie Budżetu Obywatelskiego, w szczególności wspierając przewidziane do realizacji na terenie zielonym ZSP 18 projekty nr 14 i 15. Działał też punkt Szkolnego Budżetu Obywatelskiego , gdzie można było oddać głos na projekty zaproponowane przez uczniów. Spotkanie uatrakcyjnił pokaz fechtunku zorganizowany przez szkołę Aramis, pokaz wozu Straży Pożarnej oraz koncert zespołu KUKU.