Tegoroczną jesień, jak co roku, społeczność Szkoły Podstawowej nr 106 w Krakowie przywitała piknikiem szkolnym . Tym razem wydarzenie nosiło tytuł: Nauka ma MOC i było poświęcone promocji nauki poprzez działanie, doświadczanie i obserwację. W wydarzeniu brali udział uczniowie i rodzice SP 106, dzieci i rodzice z Samorządowego Przedszkola nr 47 w Krakowie (należącego do struktury Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 w Krakowie), seniorzy z Centrum Aktywności Seniora, mieszczącego się w budynku szkoły oraz zaproszeni goście. Na odwiedzających szkolną przestrzeń czekała moc atrakcji: zabawy artystyczno – sensoryczne , stoiska z grami dla przedszkolaka i starszaka, stoiska matematyczne, biologiczno – językowe,  ortograficzne. Uczestnicy wydarzenia mogli posłużyć się przy rozwiązywaniu przygotowanych zadań tabletami, robotami, wypróbowali też długopisy 3D. Spora kolejka ustawiła się do stoiska geologicznego, popularnością cieszyło się też rękodzieło – makrama i dot painting. Przy okazji pikniku można było poznać zasady szkolnego koła wolontariatu i zapisać się do niego, oraz wziąć udział w dwóch głosowaniach. Popularnością cieszył się zarówno mobilny punkt do głosowania w Budżecie Obywatelskim jak i punkt Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. W związku z otrzymaniem nagrody w krakowskim konkursie na promocję SBO uczniowie szkoły mogą rozdysponować środki  finansowe w drodze głosowania – odnosząc się do zgłoszonych projektów. Wchodzących na teren pikniku witały stoiska kiermaszowe prowadzone przez Rady Rodziców szkoły i przedszkola oraz punkt Sprawny Rower, w którym można był dokonać przeglądu swojego pojazdu. Wydarzenie uświetnił pokaz szermierki w wykonaniu Klubu Aramis, sportowe aktywności proponowały też stoiska sprawnościowe (wiosła i Just dance) odbyły się też  występy taneczno – muzyczne – w nieoczekiwanym składzie zasilonym nauczycielami. Propozycjami dla seniorów były  warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, florystyczne i zielarskie, zorganizowane we współpracy z Centrum Aktywności Seniora „Współpracujmy” .

Wydarzenie było częścią realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 106 w Krakowie ogólnopolskiego projektu „Dziecko z Pasją”, który ma na celu m.in. promowanie nauki poprzez działanie, pobudzanie ciekawości poznawczej uczniów i kształtowanie szkolnej rzeczywistości, by stała się miejscem rozwoju pasji i przygotowywała do funkcjonowania we współczesnym świecie.